calendula


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
CALENDULA OFFICINALIS je vhodný na otvorené rany, vredy a pod.,
ktoré sa nehoja, alebo hnisajú.
Podporuje zdravú granuláciu a rýchle hojenie...
(viac sa môžete dozvedieť na víkendovom kurze
Čo dokáže
HOMEOPATIA U VÁS DOMA).


ASTMA U 3-ROČNÉHO DIEŤAŤA

3-ročná Zuzka má 10 mesiacov pretrvávajúci kašeľ, ktorý dostala po prekonanej chrípke.
Asi tri dni pred dohovoreným termínom vyšetrenia mi volala jej vystrašená mamička, že prišli práve z pľúcneho oddelenia. Dievčatko sa za posledné dva týždne veľmi zhoršilo. Strašne kašľalo, malo štekavé, neutíchajúce záchvaty. Mamička plakala do telefónu, že ju doktorka vykričala, ako sa stará o dieťa, že dopustila, aby sa dostalo do takého vážneho stavu. Nasadila jej kortikoidy, antiastmatiká, antihistaminiká a antibiotiká. Pýtala sa, čo má robiť, lebo ona nechce dať dieťaťu toľko liekov. Dohodli sme sa, nech s kortikoidmi, antiastmatikami a antihistaminikami ešte počká a antibiotiká nech podľa vlastného uváženia dá alebo nedá. Mamka sa o ňu veľmi bála, tak jej antibiotiká dala.
Keď prišli, dievčatko už nekašľalo tak škaredo, antibiotiká zabrali. Kašľala len štandardne.
Vyzerala ako anjelik – veľké modré oči, kučeravé svetlé vlásky. Bola veľmi neposedná, stále bola v pohybe. Celú dobu bozkávala a objímala mamku a starala sa o rodičov. Obom porozdávala všetky papiere, čo u mňa našla. Potom s ockom radostne odišla, predtým ešte vybozkávala mamku.
Pôrod bol veľmi ťažký. A po pôrode mala mama 2 mesiace ťažkú laktačnú psychózu, počas ktorej odmietala dieťa. Dievčatko má okrem kašľa reflux a alergiu na lepok. Je na bezlepkovej diéte.
Dieťa zobralo počas svojho života veľa antibiotík a aj na spomínaný kašeľ počas uvedených 10 mesiacov zobrala 4-krát antibiotiká, ale vôbec jej nepomohli. Teraz mamka hľadala pre dieťa alternatívu, pri ktorej by nemuselo brať ťažké lieky.
Zuzka je veľmi prítulné dieťa a chce sa stále maznať, ale len s rodičmi. Je veľmi živá a vie sa hnevať. Keď sa nahnevá, zatne sa, gáni a kričí. Odmalička je nepokojná. Celé noci rodičia nespia, lebo stále kašle a musia ju rôzne polohovať, aby jej uľavili od kašľa. Nechodí do škôlky, je doma s mamou.
Dostala miazmatický homeopatický liek. Asi o 3 týždne sa mamička ozvala, že dcérka začína opäť pokašliavať. Po lieku kašeľ slabol, až úplne odznel a oni sa po prvýkrát, odkedy sa dcérka narodila, vyspali.
Boli sme v častom kontakte, asi každé 3–4 týždne. Zuzka dostávala intermitentne miazmatický liek, približne 3 dávky za 3 mesiace, a 2 dávky konštitučného lieku.
Kontrola po 3,5 mesiacoch: Zhodou okolností boli opäť pár dní pred kontrolou u mňa aj na kontrole u spomínanej pľúcnej lekárky. Tá bola so zdravotným stavom malej Zuzky veľmi spokojná a skonštatovala, že konečne počuje u nej normálne dýchanie. Podľa slov lekárky bola na prvom vyšetrení na tom tak zle, že uvažovala o jej hospitalizácii a napojení na kyslík.
Ja som bola so stavom Zuzky spokojná tiež. Vykazovala zmeny aj v správaní, nebola už tak závislá na mame. Mama mohla ísť do práce a nechať ju s otcom alebo s babičkou. Dokáže sa hrať už aj sama, je kľudnejšia a veľmi poskočil jej mentálny vývoj.
Dostala liek vo vyššej potencii. Asi o týždeň volala mamka, že sa malá zhoršila a dosť kašle a opäť sa zhoršil aj jeden kožný problém (homeopatické zhoršenie po podaní vyššej potencie). Upokojila som ju, že to prejde a bude sa to postupne zlepšovať. Tak aj bolo. Odvtedy sa má Zuzka už tri mesiace dobre a je bez kašľa aj bez kožných problémov.
Dieťa ešte bude pokračovať v liečení.