hory


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>

Homeopatické Zvesti č.1 (jeseň/2010) 


Ako šikovné gazdinky napiekli homeopatické recepty
alebo
dámska jazda, kde sa nehovorilo len o mužoch  Keď nám pani doktorka Kolenová povedala o svojom úmysle urobiť spoločné stretnutie účastníkov všetkých doterajších kurzov Domácej homeopatie, znelo to celkom fajn. Vyzeralo to tak, že je niečo, kvôli čomu  takéto stretnutie chystá, ale robila s tým tajnosti do poslednej chvíle. Napokon nám prišla mailom pozvánka a s ňou aj úloha popísať jeden úspešne vyliečený homeopatický prípad z našej praxe. Veď hej, ale ktorý? Niežeby som doteraz žiaden nevyliečila, ale všetky sa mi odrazu zdali ľahké a zanedbateľné.  Hlavne vtedy, keď som si predstavila, že by som ho mala prezentovať pred neznámymi ľuďmi  - a toho som sa zľakla. Introvert vo mne zabil extroverta.
Lenže takéto pozvania sa predsa neodmietajú. Okrem pani Kolenovej a mojich spolužiačok z kurzu nepoznám viac ľudí, ktorí by sa snažili liečiť pomocou homeopatie, a tak zvedavosť zvíťazila. Nakoniec, ako to už pri takýchto mojich počiatočných obavách býva zvykom, veci vždy o to lepšie dopadnú.
Hneď po príchode som zistila, že výzvu pani Kolenovej, aby sme prípadne napiekli pohostenie, asi polovica z nás zobrala vážne. Nepatrím medzi typické domáce gazdinky, ale rozhodla som sa prispieť štrúdľou, čomu sa potešil asi najviac môj manžel, a usilovne mi pri pečení pomáhal. Na vysvetlenie, posledné roky som okrem vianočných medovníčkov žiaden koláč doma nepiekla. Ostatné prítomné dámy sa podľa mňa vytiahli oveľa viac ako ja. Všetky koláče chutili úžasne. Aj rezne! Pobavilo nás, keď nám pani Kolenová prezradila, aký bol jej manžel smutný, keď sa dozvedel, že budeme mať na stretnutí aj koláče a on pri tom nebude. Verím, že všetkým našim manželom by sa slinky zbiehali pri pohľade na stôl plný lahôdok. Po zoznamovacom kole som si síce nezapamätala mená všetkých prítomných, ale zato ma príjemne zaujali ich rozprávania o prvých skúsenostiach s homeopatiou. Viaceré z nich sú mamičkami malých detí  a tie majú praktických možností využitia homeopatie viac než dosť. Počúvali  sme všetky veľmi pozorne, ale zároveň pri tom vládla dobrá nálada a veľa sme sa nasmiali. Rozprávali sme si o svojich vyliečených prípadoch, a vôbec nie formou, ktorej som sa pôvodne tak zľakla. Práve pri rozprávaní našich prípadov sme sa znova presvedčili o tom, že homeopatia naozaj funguje. Tiež sa žartovalo na tému neveriacich manželov. Našťastie, tento problém doma riešiť nemusím, môj manžel vie, že keď to bude potrebovať, tak mu určite niečo „naordinujem“. Ale asi to ešte chvíľu potrvá, kým o fungovaní homeopatie presvedčím mojich rodičov a priateľov.
Potom prišli na rad tajomstvá pani Kolenovej. Na naše veľké prekvapenie nám ponúkla možnosť stať sa jej oficiálnymi „asistentkami“, teda homeopatickými poradkyňami. Hneď niekoľko z nás o to prejavilo záujem. Počiatočné obavy kolegýň z poradenskej činnosti cudzím ľuďom som úplne chápala. Ja sa často zapotím, kým určím správny liek sama sebe. Naposledy som zistila, aké ťažké je pre mňa všimnúť si na sebe, že pijem po dúškoch a že pohyb môj stav zlepšuje. Musím sa ešte veľa učiť! Veľmi sa mi pozdával aj druhý nápad: začať vydávať na internete Homeopatické Zvesti, kde sa budú môcť záujemcovia pravidelne dočítať o zaujímavostiach zo sveta homeopatie aj o praktických skúsenostiach absolventov homeopatických kurzov.
Zo stretnutia som odchádzala spokojná, usmiata, nabitá pozitívnou energiou, bohatšia o nové známosti a skúsenosti. Podľa mňa sa zo šikovných kuchárok pomaly a isto stanú šikovné homeopatické poradkyne. V živote je totiž veľmi veľa situácií, kde sa dá využiť to, čo sme sa poctivo naučili na kurze Domácej homeopatie. Tento výborný kurz ja rozhodne odporúčam, a to nielen mamičkám maličkých detí.
Beáta Harhovská
<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>