hory


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>

Homeopatické Zvesti č.2 (jeseň/2011) 


Krátke prípady z praxe klasického homeopata

Prípad 40-ročného muža s Bechterevom.
(Jedná sa o muža, s ktorého príspevkom ste sa mohli stretnúť v článku O MUŽOCH, OD MUŽOV, MUŽOM).

    Koncom januára prišiel ku mne muž s barlami. Bol po ťažkej decembrovej dopravnej nehode, ktorú sme hneď na druhý deň začali liečiť homeopaticky s veľkým úspechom. Veľmi rýchlo sa mu zahojila pomliaždená slezina, dvojitá zlomenina panvy, aj vykĺbený a operovaný stehenný kĺb, až sa lekári, ktorí ho ošetrovali, čudovali.
    Muž má diagnostikované autoimunitné reumatické ochorenie ankylozujúca spondylitída –ľudovo Bechterev, veľmi progresívne, trvajúce zhruba 3 roky. Začalo sa to prudkým zápalom dúhovky v oboch očiach a po vyliečení zápalu dúhoviek mu začali veľmi opúchať kĺby, najprv na nártoch, potom to prešlo na malé kĺby, nahor na stehenné kĺby a kríže, ktoré mu aj veľmi tuhli (Bechterev je tuhnutie kĺbov). Kĺby strojnásobili svoj objem a veľmi to bolelo. Pacient s veľkou námahou  vstával a pohyboval sa. Po nasadení kortikoidálnej liečby sa to zmiernilo. CRP mal 130. Norma je do 5.
    Neskôr, ako opisuje vo svojom príspevku, mu bola popri kortikoidoch podaná aj biologická liečba, po ktorej sa cítil celkom dobre a CRP mal už len 13 – 15. Od havárie začiatkom decembra neberie na svoje ochorenie biologickú liečbu, ani žiadne lieky klasickej medicíny, čo je 10 mesiacov.
    Pacient o svojom detstve hovoril, že bol vytúžené dieťa, lebo mamka mala problém s otehotnením a bola, a stále aj je, na neho veľmi naviazaná. Ale on je už veľa rokov preč z rodného mesta. Jeden z veľkých okamihov v jeho živote bola smrť otca, keď mal 19 rokov, a tá ho preniesla do úplne iného myšlienkového sveta. Nečakal, že otec zomrie, lebo vedel, že sa lieči. Keď zomrel, uvedomil si, že ho vlastne ani veľmi nepoznal a že ho má rád. Otec bol dosť uzavretý. Po jeho smrti začal hľadať. Po vysokej škole istý čas trávil túlaním sa po lesoch a bubnovaním, vyrábal bubny a hľadal samého seba. Potom 3 roky žil v Budhistickom centre v Čechách, kde im varil a meditoval, robil Taichi a získal prehľad o všeličom. Cítil, že začína byť sám sebou. V tom období sa stretol so svojou životnou partnerkou, s ktorou má dnes dve deti.
    Chvíľu boli spolu v Holandsku, aby si zarobili na dom a do toho im prišlo prvé dieťatko. Takže sa vrátili a kúpili si vysnívaný domček.
Na otázku, aký ste, odpovedal, že je skôr reaktívny, pozorovateľ a skôr reaguje na situáciu, než by ju sám vyvolal. Nevstupuje do veci kým nemusí a z toho vyplýva, že mu niekedy vyhovuje chodiť po povrchu, než vstúpiť do hĺbky. Ale keď ho niečo zaujme, tak sa tomu vie venovať do hĺbky. Má analytické myslenie, preniká do hĺbky a v mysli to preberá, čo ho naozaj baví, a to je to najlepšie na práci – vyhovuje mu to.
    Má problém s vystupovaním na verejnosti, lebo sa cítil menejcenný. Tento problém ešte nie je úplne za ním a má trochu problém presadiť sa v zamestnaní. Ešte má problém s ocenením svojej práce. Je dosť prispôsobivý. Keď sa hnevá, vie aj vybuchnúť, hlavne na 10-ročnú dcéru, ale často hnev do seba potláča. Manželka ho hodnotí ako bordelára, ale on hovorí, že má v tom neporiadku prehľad.
    Z telesných symptómov: bol vždy teplokrvný, ale v zime má problém s prstami, ktoré mu hneď skrehnú a musí nosiť rukavice.
    Má rád víno a sem-tam aj pivo.
    Dostal liek v potencii 200CH 1x za dva týždne s tým, že môže interval predlžovať podľa potreby. Kontrola o 6 týždňov.

    Kontrola po zhruba mesiaci: Zavolala mi jeho partnerka, že muž má zápal v očiach a že je vyplašený, lebo ho to rovnako bolí ako vtedy, keď mal zápal dúhovky. (To je vždy dobré znamenie, lebo to signalizuje, že liečba ide správnym smerom. Viac sa môžete o tom dozvedieť na kurze Domáca homeopatia.) Povedala som im, že nech vydrží 3 dni, ale keby sa to zhoršovalo, nech mi hneď zavolajú a dám im niečo na ten zápal.
    Stretli sme sa o ďalší mesiac a dozvedela som sa, že to trvalo 3 dni, ale každý deň to bolo lepšie, až to do tých troch dní samo odznelo. Teraz s očami nemá žiaden problém, len ho z času na čas bolí nejaký kĺb a prechodne mu nejaký kĺb trochu opuchne, ale všetko sa dá vydržať.
    Kontrola o 6 mesiacov: Má sa veľmi dobre, nič ho nebolí. Opäť začal cvičiť Taichi a zväčšila sa mu ohybnosť kĺbov, dokáže to, čo sa mu už veľmi dlho nedarilo, napr. zakloniť hlavu a pod. CRP má 3,5 – teda v norme.
    Neberie už 10 mesiacov žiadne chemické lieky, len homeopatiká.
    Minule stretol kamaráta a ten mu hovorí: „To čo tak dobre vyzeráš? Veď si mal ťažkú nehodu a k tomu máš nejakú vážnu chorobu.“ On sa usmial a priznal liečbu homeopatiou.
    Pacient je stále v liečbe, ale má sa veľmi dobre a poslal zaujímavú spätnú väzbu.

Dr. Jana Kolenová, SAKHom.


<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>