hory


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>

Homeopatické Zvesti č.2 (jeseň/2011) 


O mužoch, od mužov, mužom

    Každá žena si praje mať po svojom boku muža, ktorý s ňou bude zdieľať jej myšlienky, jej objavy, jej smerovanie. A keď stretne niečo nové, ako je homeopatia, čo môže priniesť lepšiu kvalitu do ich života a zdravie celej rodiny, nadšene mu chce o tom porozprávať. Ale mnohokrát sa muž pozrie na ženu ako na šialenca, ktorý hazarduje so životom svojich detí a to najmä vtedy, keď sú choré a potrebujú „normálnu“ liečbu. Nechce o tom diskutovať, ani nič viac počuť, lebo on to vie najlepšie. Ale môže to byť aj inak...

    Kurz Domácej homeopatie navštevujú zväčša žienky, hoci sme už mali v našich radoch aj mužov a dúfame, že ich bude stále viac.
    Ale aj tak sú manželia a partneri neoddeliteľnou súčasťou našich kurzov. Niektorí sa počas víkendu starajú o deti a pradú krásne vlákenká otcovskej lásky tým, že im organizujú dobrodružné výlety, zábavné hry, po ktorých je v byte výbuch a nič nezostane na svojom mieste, a nezriedka volajú manželkám na seminár s prosbou o radu a často dovetia: „Už ťa chápem, ako sa máš na tej materskej...“, alebo trávia čas v telocvični materského centra, kde sa koná kurz, a tu deťom stavajú domčeky, prekážkové dráhy, alebo ich nosia na rukách. A ostatné účastníčky sa potom sem-tam nenápadne idú cez prestávku pozrieť do telocvične na tých superoteckov a nešetria obdivom. Áno, aj také veci zažívame na kurze a, našťastie, nie zriedkavo.
    Milé je, keď muži časom zistia, že homeopatia v rukách ich žien robí v rodine zázraky: že úrazy sa rýchlo hoja, bolesti miznú, deti sú zdravšie než kedykoľvek predtým, ba že sa celkovo mení kvalita života v celej rodine, a začnú sa na svoju ženu dívať ako na najmúdrejšiu ženu na svete, ako raz povedal manžel jednej účastníčky. Manžela inej absolventky dokonca hnevalo, že už konečne aj on nie je chorý, lebo chcel byť tiež liečený svojou žienkou. Nakoniec sa mu to podarilo – úspešne sa mu spustila nádcha a ešte úspešnejšie bol manželkou uzdravený. Sú ale aj muži – hrdinovia. V bolestiach sedia na pohovke, pery zaťaté od bolesti, ale odháňajú od seba ženu, krúžiacu okolo nich s homeopatickou guľôčkou. Vyskúšajú rôzne chemické mastičky, tabletky, kvapky a keď nič nepomáha, naveľa povedia manželke, aby im teda dala ten „cukrík“. A odrazu bolesť odchádza a manžel udivene hľadí na svoju ženu so slovami: „Ty si čarodejnica.“ A potom nech sa u širšej rodiny či u priateľov vyskytne akákoľvek patália, muž ihneď radí: „Zavolajte mojej žene, ona vám pomôže.“ A z jeho oči sála hrdosť na manželku. Nie je, našťastie ani raritou, že muž počas kurzu zmení svoj názor a povie svojej polovičke, že ju bude v štúdiu podporovať, lebo sa presvedčil, že „to“ funguje a ona navyše zo seminárov chodí taká šťastná a rozžiarená, ako ju už dávno nevidel.
    Niektorí mužíčkovia si kurz vyskúšali aj na vlastnej koži. Napríklad starostlivý manžel, ktorý prišiel na víkend so svojou manželkou, ktorá už bola v 8. mesiaci tehotenstva. Práve tento pán manžel po seminári vyhlásil: „Veľmi vám ženám závidím vašu schopnosť empatie a vcítenia sa do druhého.“ Potom nám opisoval, že ako taký šťastný odišiel aj s manželkou v sobotu z kurzu, išli nakúpiť do nákupného strediska. A prvýkrát v živote si cestou späť nepamätal, kde zaparkoval auto, a tak behali po parkovisku a hľadali. „To preto, že som sa tu pri vás tak rozcítil,“ smial sa.

A čo hovoria aj iní manželia?
     „Keď mi moja manželka oznámila, že sa prihlásila na 6-mesačný víkendový kurz homeopatie, priznám sa, nebol som nadšený. Predstava celých víkendov s dvoma malými deťmi... Kurz začal a ja som, na svoje počudovanie, svoj názor veľmi rýchlo zmenil. Totižto, informácie a súvislosti, ktoré mi manželka po každom homeopatickom víkende rozprávala, ma veľmi zaujali. Až tak, že som začal manželku v homeopatii podporovať a sám sa o homeopatiu zaujímať.
    Mne manželka pomohla hneď po prvom seminári pri bolestiach chrbtice a kĺbov, ktoré ma trápili minimálne 8 posledných rokov a ja spím konečne celú noc. Bol som aj na konštitučnej liečbe a bolesti ustupujú. Som síce na začiatku dlhšej cesty, ale teším sa z pozitívnych zmien, nových názorov a z iného pohľadu liečenia, ktoré homeopatia dala našej rodine. Výsledky vidím sám na sebe, na našich dvoch deťoch ale aj na blízkej rodine, ktorá manželkine rady začala vyhľadávať. Nachladnutia, teplotu, kašeľ, bolesti hrdla zvládame pomocou homeopatie.
Som veľmi rád, že manželka kurz Domácej homeopatie absolvovala a ušetrila nás tým od zbytočného podávania antibiotík a  liekov s množstvom vedľajších účinkov, po ktorých človek siaha úplne bežne.“
Ľubomír Popadič, Košice

    „Homeopatia nie je len alternatíva ku u nás bežne zaužívanej liečbe, ale k liečbe pristupuje zodpovedne, t. j. namiesto povrchného liečenia lieči podstatu problému. Odkedy sme deti a aj ja liečení homeopaticky, netreba liečbu opakovať, ako sa to bežne stáva pri liečbe klasickou medicínou, najmä antibiotikami. Dokonca deti tzv. guličky obľubujú oproti nie vždy chutným antibiotikám. Vrelo odporúčam navštíviť dobrého homeopata a vyskúšať.“
V. S., Bratislava

    „Dostal som možnosť a mám tú česť vyjadriť svoje videnie homeopatie a podeliť sa o svoje skúsenosti s ňou. Dúfam, že týchto pár riadkov bude pre niekoho užitočných.
    Volám sa Peter a mám 40 rokov, pracujem ako geológ. Bola mi diagnostikovaná reumatická choroba – ľudovo Bechterev. Cez zástup reumatológov a alopatickej medicíny, po 2-týždňovom pobyte v Piešťanoch a liečbe Sulfasalazinom som sa prepracoval k biologickej liečbe. Jedná sa o strašne drahé preparáty vyrábané z biologického materiálu, ktoré na medzibunkovej úrovni inhibujú šírenie tohto druhu zápalov. Biologická liečba je hitom, ale choroby nelieči, zápal len niekde zastaví. Kam sa podeje potom, nikto nie je schopný povedať, prípravky sa testujú len krátko. Biologická liečba sa nezvykne vysadiť, inými slovami, je na doživotie. Zhrnutie by mohlo byť – mám brať doživotne brutálne drahé preparáty pochybného pôvodu, s pochybnými vedľajšími účinkami, ktoré ma neliečia, aj keď nebudem pociťovať príznaky (je to len môj laický výklad – ako to pociťujem).
    Keď moja životná družka začala navštevovať kurz homeopatie u p. Kolenovej, môj postoj bol mierne pozitívny, veď všetko, čo sa naučíš, môže pomôcť, ani nevieš kedy. Za krátky čas som intuitívne nadobudol presvedčenie, že v tomto kurze sa sprostredkúva skutočné a hlboké poznanie a môj postoj sa diametrálne zmenil. Bezprostredným impulzom bolo to, keď som videl, ako citlivo a okamžite reaguje môj 1 a ½-ročný syn na homeopatické preparáty. Odvtedy v podstate nebol chorý, aj keď do toho času opakovane cyklicky čelil infekciám horných a dolných dýchacích ciest.
    Moja žena konzultovala s p. Kolenovou aj moje problémy a dozvedel som sa, že Bechterev je možné riešiť homeopaticky. Dospel som k rozhodnutiu, že chcem skúsiť konštitučnú liečbu, dôveru som už mal.
    Musím sa priznať, že som nečakal taký okamžitý nástup účinkov. Biologickú liečbu som neužil už 10 mesiacov a fyzicky sa cítim stále lepšie. Neviem, kam to až dôjde, ale idem tam, kde prúdi život.
    Človek Západu, ovplyvnený racionálnym a materialistickým vnímaním sveta, má sklon negovať všetko, o čom mu niekto neposkytne exaktný, nezvratný dôkaz. Avšak tí najväčší bádatelia, ak sú úprimní v svojom hľadaní, raz dôjdu na hranicu sveta poznateľného rozumom, kde už nie je isté, čo je ešte častica a čo je už vlna, čo je matéria a čo energia. Neviem, ale tuším, že homeopatia funguje na tejto subatomárnej úrovni. Viem ale, že to funguje. Kto máš uši, počuj. Pochybovať nie je na škodu, ale s otvorenými očami a srdcom.
    Klasická medicína, ktorá používa racionálny a karteziánsky prístup sa tvári tak, že si už vydobyla svoje miesto pod slnkom. Nechcem hodnotiť ani spriadať konšpiračné teórie o tom, ako je pre spoločnosť a pre farmakofirmy výhodnejší prístup „Ligni piruľu a bež ďalej“. Homeopatia je komplexnejšia v tom, že je racionálnym vhľadom kombinovaným s intuitívnym poznaním, ktoré sa stretávajú v jedinom bode. Ďakujem p. Kolenovej za jej veľké srdce, za jej prenikavý vhľad, za presnosť jej šípov a želám, nech jej životné poslanie prináša radosť.“
Peter, stredné Slovensko

    A ešte milá príhoda. V júni sme ukončili seminár v Bratislave a počas záverečného víkendu sme sa hostili skvelými koláčmi, ktoré dievčatá iniciatívne priniesli. Jeden koláč mal pekný príbeh. Bol od Andrejky, teda nie úplne od nej...
    Deň pred seminárom sa Andrea s manželom vrátili o polnoci z grilovačky. Ona sa chystala pustiť do pečenia koláča, ktorý chcela priniesť na kurz, no manžel s tým nesúhlasil. Povedal, že koláč upečie on sám, lebo už je veľa hodín a ona predsa musí skoro ráno vstávať, keďže má seminár a musí byť vyspatá, aby sa mohla dostatočne sústrediť. On si predsa môže na druhý deň pospať. Takže Andrejka prišla ráno na seminár svieža a s výborným ríbezľovým koláčom, ktorý bol navyše ešte aj naplnený láskou a oporou jej manžela.
    Tento článok je preto poďakovaním a vzdaním holdu všetkým manželom a partnerom, ktorí nás s láskou a pochopením podporujú v úsilí, aby sme do našich domovov priniesli viac zdravia a tým pádom aj šťastia. Podieľajú sa na tom rovnakým dielom a majú na tom rovnakú zásluhu.

 Tatiana Pukančíková


<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>