hory


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
                                                                                  nasledujúci článok >>

Homeopatické Zvesti č.3 (zima/2015) 


Ako prežiť Vianoce

BLÍŽI SA ČAS VIANOC, A ABY SME ICH MOHLI PREŽIŤ ČO NAJHLBŠIE, alebo aby sme poéziu Vianoc nemuseli vymeniť za prózu väčších starostí a bolestí, prijmite ako darček niekoľko užitočných vianočných predpisov.

COFFEA 30CH: Vaše dieťa  nemôže od rozrušenia, že príde Ježiško, zaspať a vy musíte ešte toľko spraviť. Dajte mu 1–3 dávky po hodine. 1 dávka je 1 guľka.

SEPIA 30CH: Ak máte pocit, že sa o každého v rodine staráte a už nemôžete ďalej. Nikto vám nepomáha a vy upratujete a upratujete. Ten pohyb pri upratovaní vám trochu zlepšuje náladu, ale aj tak by ste ich najradšej všetkých vyhodili z domu, samozrejme len v predstavách. Milujete svoju rodinu, ale teraz ste len podráždená, kričíte na nich a potom máte z toho výčitky svedomia. No tento scenár sa na druhý deň opäť opakuje. Pohyb vám náladu trochu zlepší. Môže to byť pohyb v zmysle dôkladného upratovania, lebo nikto nevie tak dobre upratať ako vy. No aj tak z toho upratovania nemáte dobrú náladu. Alebo to môže byť pohyb v zmysle rýchlej prechádzky či aerobiku. Vtedy sa máte trochu lepšie a vraciate sa domov s predsavzatím, že už nebudete na nich tak kričať. No len čo otvoríte dvere, už vás niečo vytočí. Ste nešťastná zo seba, ale aj z nich, že nerobia veci tak, ako majú, lepšie povedané tak, ako si to vy predstavujete. Je to vyhorená matka, ale aby vám liek Sepia pomohol, musia sedieť vyššie popísané príznaky. Veľmi často je to dobrý liek nielen pre matku detí v puberte, ale aj pre vyhorené mamičky na materskej dovolenke. Liek si podáte 1–3 dávky denne po dobu 3 dní.

IGNATIA 30CH: Je to dobrý liek, ak vás niečím niekto v rodine sklame alebo sa ostro pohádate. Vy ste z toho rozrušení, vzdycháte a plačete. Môžete cítiť aj hrču zo sklamania v hrdle. Dajte si 1–3 dávky lieku a hneď vám bude lepšie a možno aj do skoku.

SILICEA 30CH: Ak náhodou ešte máte kapra na Štedrú večeru a niekomu sa zapichne kosť do krku, neutekajte na pohotovosť, ale dajte mu hneď 1 guľku každých 15 minút  (zhruba 4–6 dávok), pokiaľ kosť nevyjde z krku sama. A ona určite vyjde, mám overené skúsenosti.

NUX VOMICA 30CH: Ak ste sa prejedli ozaj fantastickej kapustnice a mastných jedál, je vám veľmi ťažko, až na zvracanie a trochu zima, dajte si 1 guľku každú hodinu po dobu jedného dňa. Tento liek si v rovnakom dávkovaní môžete dať, aj keď ste si vypili viac vianočného punču, ako vaša hlava znesie, a máte „úžasnú“ opicu.

PULSATILLA 30CH: Ak ste jednoducho museli ochutnať zo všetkého, čo doma máte, piate cez deviate, korunovali ste to ešte jednou porciou majonézového šalátu navyše a teraz je vám naozaj zle. Jediné, čo vám pomáha, je čerstvý vzduch a objatie či podpora blízkeho človeka. Vtedy si dajte tento liek v dávkovaní ako Nux vomica. Objatie a podporu blízkych si dávkujte počas celých Vianoc. Naozaj to pomáha, a nielen na ťažký žalúdok. Aj s tým mám dobré skúsenosti.
Ale je možné, že nemáte blízkych na objatie, alebo vám niekto z rodiny chýba. Vtedy vám môže pomôcť NATRUM MURIATICUM 30CH: V obraze tohto lieku je smútok, no nie je to smútok, ktorý sa prežíva tak dramaticky ako pri Ignatii. Skôr je to smútok, ktorý máte v duši, a nemôžete o tom hovoriť. Môže to byť smútok, pretože sa vaše dieťa tak veľmi zmenilo, poprípade odišlo na sviatky z domu či vyletelo z hniezda. Dôležité je, že človek, ktorý potrebuje tento liek, nechce utešiť. Jediné, čo mu trochu uľaví, je to, že veľa vzdychá, ale ak niekto k nemu príde a chce mu pomôcť, tak ho odoženie alebo len mlčí. Je to dobrý liek aj pre osamelých ľudí, pre ktorých Vianoce bývajú najťažším sviatkom v roku. Skúste im, ak si nechcú vziať liek, nakvapkať rozpustenú guľku vo vode (tak cca 10–20 kvapiek) na rohožku. Možno sa tieto sviatky budú cítiť lepšie a menej osamelo.                        
Jedna dávka je jedna guľka. Ak sa ani po piatej dávke necítite lepšie, potrebujete iný liek a odporúčam, aby ste išli za klasickým homeopatom.

NEBOJME SA NAHLAS ČO NAJČASTEJŠIE HOVORIŤ „MÁM ŤA RÁD…, MILUJEM ŤA…, ĽÚBIM VÁS…“

PRAJEM VÁM VEĽA OBJATÍ, VEĽA PRIJATIA A LÁSKY NIELEN POČAS SVIATKOV.

POŽEHNANÉ VIANOCE A ÚSPEŠNÝ NOVÝ ROK HOCI AJ NA  SEBAPOZNÁVANIE !

(Prevzaté z časopisu Vitalita, december 2013 a december 2014
z článkov Dr. Jany Kolenovej
hlavného lektora kurzu Domáca homeopatia
a odborného garanta Homeopatických Zvestí.)                                                 nasledujúci článok >>