hory


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>

Homeopatické Zvesti č.3 (zima/2015)


Ako sa darí našim absolventom 


Moje skúsenosti s homeopatiou
O homeopatiu som sa začala zaujímať asi pred ôsmimi rokmi, keď sa mi narodila druhá dcérka. Práve sme sa presťahovali na Slovensko a v ordinácii nášho pediatra som uvidela diplom z homeopatie. Požiadala som ho, aby nás liečil homeopaticky. Veľa som o tom čítala, ale až vďaka kurzu Domáca homeopatia, ktorý vedie Dr. Jana Kolenová, som začala homeopatiu spoznávať hlbšie. Rada by som sa podelila s niektorými svojimi skúsenosťami, keď som sa po absolvovaní kurzu snažila pomôcť a poradiť svojim najbližším a známym.
Pri jednom výlete s rodinou sme sa vybrali s deťmi na ihrisko hrať minigolf. Najmä mladšej dcérke (7 r.) sa to veľmi páčilo a tešila sa z každého vydareného pokusu dostať loptičku do jamky. Pri našej snahe naučiť ju správne odpáliť loptičku sa podarilo, že sa pri hre viac rozohnala a udrela ma palicou na koreň nosa, zo strany oka. Bola to asi 1 cm široká rana, krvácajúca, bolestivá. Silne som krvácala aj z nosa. Pomohla mi Arnica montana spolu so studenými obkladmi. Nebolo potrebné ranu zašívať, krvácanie pomerne rýchlo ustalo, modrina sa rýchlo stratila. Keďže nosím permanentne okuliare, už na tretí deň som si ich opäť mohla nasadiť.

Kolegyni po päťdesiatke diagnostikovali osteoporózu. Pravidelné kontroly, ktoré absolvovala, potvrdzovali pretrvávajúcu diagnózu bez zlepšenia po medikamentóznej liečbe. Začala dlhodobo užívať homeopatiká Calcarea phosphorica a Calcarea carbonica v potencii 6 DH. Po pol roku od začatia užívania homeopatík sa jej prihodila nehoda na lyžovačke. Pri páde na chrbát si udrela kostrč. Do nemocnice ju prevážala sanitka, lebo sa nedokázala postaviť na nohy a lekári mali podozrenie na zlomeninu chrbtice. Tá sa nepotvrdila. Po užívaní Hypericum perforatum sa jej stav cez víkend zlepšil natoľko, že v pondelok už prišla do práce. Hypericum užívala celý týždeň, kým odzneli bolesti. Až neskôr si uvedomila a mala radosť, že homeopatickým liečením osteoporózy určite predišla zlomenine.

Mladý basketbalista si počas zápasu v zahraničí zranil prst na ľavej ruke. Tamojší lekár mu ho napravil, ale po príchode na Slovensko zistili, že je prst zlomený. Do Majstrovstiev Európy, kde mal nastúpiť, ostávali 4 týždne. Dohodli sa s lekárom, že na dva týždne mu dajú sadru, a potom príde na kontrolu. Mladíkovi som odoručila Symphytum. Po dvoch týždňoch na kontrole lekár nevidel na röntgenovom snímku žiadnu stopu po zlomenine. Mal podozrenie, že urobili zlý snímok. Po dvoch dňoch mladý basketbalista začal trénovať a okrem toho, že sa mu zdal prst trošku nemotorný, nemal žiadny problém.

Silu homeopatík som vyskúšala aj na rastlinke. V kancelárii máme rôzne izbové kvety. Jedna z nich – cykas – napriek našej starostlivosti začala schnúť, listy začali žltnúť a neskôr niektoré opadli. Rozpustila som vo vode Chinu, s ktorou sme potom kvet polievali. Po krátkom čase sa objavili na rastlinke v strede zelené výhonky, z ktorých vyrašili nové listy.        
Na  záver by som sa chcela poďakovať za svoje doterajšie vedomosti lektorke kurzu pani Dr. Jane Kolenovej. Všetky vedomosti z kurzu aj moje vlastné skúsenosti s homeopatiou ma v pozitívnom zmysle poznačili a posunuli vpred.

Ing. Anna da Cruz


<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>