hory


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>

Homeopatické Zvesti č. 4 (marec/2016) Homeopatia na červenom koberci

Sú slávni, neraz sa už prešli po červenom koberci a ich tvár pozná takmer každý. Ale možno o nich neviete, že aj im homeopatia pomohla.


Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jonesová, herečka pôvodom z Walesu, ktorá v Hollywoode prerazila filmom Zorrova maska, získala za vedľajšiu postavu vo filmovom muzikáli Chicago aj Oscara.
V roku 2003 o nej písal americký kultúrny týždenník Entertainment Weekly. „Pozdravme Arnicu, najlepšiu priateľku Catherine Zeta-Jonesovej počas nakrúcania muzikálu Chicago,“ písalo sa v článku. „Ide o homeopatický liek,“ uvádzalo sa ďalej a herečka nešetrila slovami chvály na jeho adresu, nakoľko jej pomohol pri vyvrtnutiach a modrinách, získaných pri nakrúcaní tanečných scén. „Keď som ju (Arnicu, pozn. red.) užívala, nemala som žiadne bolesti.“


Naomi Watts
Herečka anglického pôvodu, dvakrát nominovaná na Oscara za herečku v hlavnej úlohe vo filmoch Kruh a 21 gramov, predstaviteľka Ann Darrowovej v King Kongovi  režiséra Petra Jacksona.
V jednom z článkov denníka Los Angeles Times sa píše, že cesta, ako dostať Nicol Kidmanovú na nejaké podujatie, je navštíviť jej priateľku Naomi Wattsovú a Naomi zoženiete, ak navštívite jej stylistu, trénera alebo jej homeopata.Priscilla Presley
Manželke Elvisa Presleyho pomohla homeopatia prekonať chronickú únavu. S výsledkom liečby bola veľmi spokojná.
Jej dcéra Lisa Maria Presleyová sa zas homeopaticky liečila z popôrodnej depresie.Jane Seymour
Ďalšou fanúšičkou homeopatie je známa hollywoodska herečka (pôvodom z Veľkej Británie) Jane Seymourová. Do povedomia Slovákov sa zapísala najmä ako Dr. Michaela Quinnová zo seriálu Doktorka Quinnová. Kráľovná Alžbeta II. ju dokonca v roku 1999 vyznamenala Rádom britského impéria, OBE.
Menej známym faktom je to, že jej sestra pôsobí v Anglicku ako homeopatka, a celá jej rodina sa preto lieči homeopaticky. V jednom rozhovore Jane povedala: „Počas natáčania Dr. Quinnovej som si ordinovala lieky z homeopatickej lekárničky, ktorú mi dala moja sestra, a za celý čas som nevynechala ani jediný deň.“ Medzi jej najobľúbenejšie lieky patrili Arnica, ktorú využívala na modriny a opuchy, a Oscillococcinum na chrípku.


Orlando Bloom
Najviac si ho určite všetci spájame s elfom Legolasom, ktorého stvárnil v trilógii Pán prsteňov, ale aj s inými slávnymi filmami: Piráti z Karibiku, Trója, Kráľovstvo nebeské atď.
Jeho herecká kolegyňa Naomie Harrisová o ňom prezradila britskému časopisu Vogue, že keď raz počas letu do Los Angeles prechladla a stratila hlas, Orlando jej naordinoval homeopatiká. „Bolo to od neho veľmi pekné,“ uzatvorila herečka. Nuž áno, elfovia majú skutočne účinné lieky.Annie Lennox
Pôvodne členka skupiny Eurythmics, neskôr sólová speváčka s hitmi ako Why, No More „I love You’s“, no najmä titulnej piesne Into The West, ktorá uzatvárala skvelú trilógiu Pán prsteňov a za ktorú získala Zlatý glóbus aj Oscara. 
Na všetky cesty a spevácke turné so sebou nosí homeopatické lieky. S humorom priznáva, že občas sa cíti ako čarodejnica vo svojej snahe liečiť ochorenia.Tina Turner
Túto kráľovnú rock’n rollu netreba nijako špeciálne predstavovať. Speváčka s výraznou „hrivou“ a ešte výraznejším hlasom znejúcim v hitoch ako napr. Simply The Best, I Don’t Wanna Lose You či v „bondovskom“ Golden Eye však začiatkom 70. rokov 20. storočia zápasila s vážnou diagnózou – tuberkulózou. Najprv sa liečila pomocou klasickej medicíny, avšak tá jej nepomohla, a tak vyhľadala anglického homeopata Chandru Sharmu, MD (liečili sa uňho aj členovia skupiny Pink Floyd, George Harrison z legendárneho The Beatles a iné slávne osobnosti). Považovala ho za svojho lekára a priateľa. Zomrel v roku 1986 a Tina vo svojej autobiografii napísala: „Chýba mi viac, než dokážem vyjadriť.“ Dodala, že našťastie jeho syn Rajandra pokračuje v otcovej práci.
V roku 1985 napísal časopis Vogue: „Tina Turner vyzerá na tridsaťšesť, jej pleť pôsobí bezchybne. V ničom sa neobmedzuje. K obedu popíja víno, nedrží diéty, neberie vitamíny. Ak sa cíti preťažená, radí sa so svojím homeopatom.“
Vo svojej autobiografii napísala Tina aj vyznanie homeopatii a svojmu homeopatovi: „Život v rýchlom tempe ma opotreboval, zmeny v mojej životospráve a homeopatia ma zachránili. Ďakujem môjmu homeopatovi, že mi prinavrátil zdravie, a že tu bol vždy pre mňa.“Paul McCartney
Legendárny člen The Beatles – Sir James Paul McCartney tiež nemá k homeopatii ďaleko. Jeho, žiaľ už zosnulá, manželka Linda McCartneyová v jednom z interview povedala: „Nikde nechodíme bez našich homeopatických liekov. Často ich využívame – a to platí aj pre Paula.“
Linda sa o homeopatiu začala zaujímať odvtedy, čo si jej priateľ zlomil ruku. Zaujalo ju, ako rýchlo sa zranenie zahojilo vďaka homeopatickej liečbe. Najviac ju však presvedčilo, keď dostala angínu, na ktorú bezvýsledne vybrala niekoľko antibiotík. Navštívila preto homeopata a z choroby sa nielenže vyliečila, ale ochorenie sa už neopakovalo. „Bez homeopatie by sme si nevedeli dať rady,“ povedala Linda. Posledné roky svojho života venovala boju za práva zvierat a ekológiu.


Cher
Držiteľka Grammy, Oscara, troch Zlatých glóbusov aj ceny Emmy ochorela v roku 1987 na vírusové ochorenie (Epstien-Barrovej vírus), ktoré sa prejavovalo chronickou únavou a zápalmi pľúc. Dva roky nebola schopná pracovať. Klasická medicína jej nevedela pomôcť, a tak jej lekár povedal, že nemá žiadnu chorobu a všetko je len v jej hlave. „Ľudia si mysleli, že som blázon.“ Obrátila sa preto na homeopata a liečila sa pomocou homeopatík, bylín a vitamínov. „V priebehu  štyroch mesiacov ma z toho vytiahol a opäť ma naštartoval,“ povedala spokojná diva.


Axl Rose
Spevák skupiny Guns N’ Roses Axl Rose spôsobil v roku 1992 po koncerte konanom na počesť Freddieho Mercuryho mierny rozruch na londýnskom letisku, keď požiadal, aby jeho čierny vak nedávali pod röntgenový skener, pretože v ňom má homeopatiká (homeopatické lieky sú citlivé na rôzne druhy žiarení, ktoré môžu zničiť ich účinok). Podľa hudobného časopisu Rolling Stone je Axl Rose veľkým zástancom homeopatie a silným kritikom konvenčnej medicíny. Z toho dôvodu mal na turné svojej skupiny vždy poruke homeopatické lieky pre prípad problémov s hrdlom.


Nelly Furtado
Táto kanadská speváčka je veľká experimentátorka s rôznymi žánrami, zvukmi a hudobnými štýlmi. Za singel I’m Like a Bird získala  cenu Grammy.
Keďže súčasťou jej práce sú časté presuny lietadlom, pre londýnsky Times v roku 2007 povedala, že homeopatia jej pomohla minimalizovať príznaky pásmovej choroby (teda problémov vzniknutých zo zmeny časového pásma).


Milan Bahúl
Aj na Slovensku máme slávnu osobnosť, ktorá si verejne pochvaľuje účinnosť homeopatie. Je to herec Milan Bahúl, ktorý momentálne účinkuje v populárnom seriáli ZOO (stvárňuje riaditeľa zoo Stana Baláža).
Jeho dcérka sa totiž narodila s vážnou srdcovou chybou, pre ktorú bojovala od narodenia o svoj život. „Dcéra sa narodila s  AV blokádou tretieho stupňa, pri ktorej, zjednodušene povedané, nefunguje synchronizácia chlopní medzi srdcovými komorami a predsieňami. Lekári jej voperovali kardiostimulátor a dostala množstvo liekov, ktoré sme odsunuli do kúta a nahradili homeopatikami. Vďaka tomu jej po tri a pol roku strojček vyoperovali, lebo ho už nepotrebovala. Lekári si to nevedeli vysvetliť.“ Herec otvorene hovorí aj o tom, že preňho je práve klasická medicína alternatívou.


Homeopatia však nie je liečba len pre vyvolených, ale pre každého, len si musíte vybrať buď homeopata, alebo sa naučíte predpisovať si homeopatiká sami, hoci aj v našej škole.
Tatiana Pukančíková


Zdroje:
ALMÁŠIOVÁ, Monika. 2015. Milan Bahúl: Život nie je až taký komplikovaný. Korzár, 26. 9. 2015. [cit. február 2016]. URL: <http://korzar.sme.sk/c/8013866/milan-bahul-zivot-nie-je-az-taky-komplikovany.html>.
ULLMAN, Dana. 2007. The homeopathic revolution: Why Famous People and Cultural Heroes Choose Homeopathy. Berkeley, California : North Atlantic Books, 2007. s. 139 – 140, s. 142, s. 149 – 150, s. 162 – 168.

<< predchádzajúci článok                                                         nasledujúci článok >>