calendula


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
CALENDULA OFFICINALIS je vhodný na otvorené rany, vredy a pod.,
ktoré sa nehoja, alebo hnisajú.
Podporuje zdravú granuláciu a rýchle hojenie...
(viac sa môžete dozvedieť na víkendovom kurze
Čo dokáže
HOMEOPATIA U VÁS DOMA).


OSLABENÁ IMUNITA 1,5-ROČNÉHO DIEŤAŤA

Prvýkrát mi volala mamka 1,5-ročného chlapčeka, ktorý mal vysokú horúčku, perforovaný bubienok a veľmi plakal. Dostal Chamomillu.
V anamnéze mal časté akútne choroby a jednu hospitalizáciu kvôli silnej angíne pred 2 mesiacmi.
Na nátlak rodiny mamka dala ku Chamomille aj antibiotiká. O 3 týždne mi volala opäť, že dieťa má zase horúčku 40,5 °C, je spavé a plakala, že ona mu už nechce dať antibiotiká. Dostal homeopatický liek a odporúčanie, nech príde na konštitučnú liečbu. Dovtedy som chlapčeka nevidela osobne. Pochádzali totiž zo stredného Slovenska.
Na homeopatické vyšetrenie vošiel váhavo. Skrýval sa za mamku, ale len chvíľku. Bol blondiačik s veľkými modrými očami a dlhými mihalnicami. Bol veľmi pekný, jemný, mal akoby porcelánovú pleť. Už o päť minút sa rozpozeral a začal sa predvádzať. Veľmi smelo preskúmal miestnosť a vzápätí chcel od mamky, aby mu niečo dala. Ona to odmietla, na čo ju hneď chcel biť a robil jej naschvál.
Pri fyzickom vyšetrení som si všimla, že má chĺpky pozdĺž chrbtice, očné bielka domodra, zväčšenú nosnú mandľu. Chlapček dýchal ústami a bolo mu pediatričkou doporučené vybrať nosnú mandľu.
Prvýkrát ochorel, keď mal 1 mesiac, a odvtedy chorel minimálne raz za mesiac. Často mal vysoké horúčky, mával rôzne choroby. Nádchy so žltým hustým výtokom, zápal uší, angíny, kašeľ. Bol stále dojčený a mamka s ním bola na materskej dovolenke.
Rodina sa za posledných päť rokov často sťahovala. Aj chlapček sa narodil v zahraničí.
Inak bol veselý, rád sa smial, miloval hudbu a hneď začal tancovať, keď ju počul, no vedel byť aj agresívny.
Dostal homeopatický liek 30 CH, 3 dávky za 3 dni.
Asi dva týždne po dávke lieku dostali jeho súrodenci kiahne a on následne od nich. Mal z nich najľahší priebeh kiahní. Ešte nebol poriadne doliečený z kiahní, keď rodina išla na dovolenku. Bol oslabený a dostal ťažkú črevnú chrípku, zvracal a mal hnačku.
Po vyliečení z črevnej chrípky sa opakovala dávka lieku.
Asi o pol roka mi volala mamička, že chlapček dostal nádchu so zelenými sekrétmi a za 3 dni sa z nich sám vyliečil bez akéhokoľvek lieku, čo u neho bolo na hranici zázraku.
V priebehu roka sme mu po prekonanom akútnom ochorení, po ktorom mu prechodne zostal výtok z nosa, zopakovali dávku lieku vo vyššej potencii.
Dnes chlapček chodí do škôlky, býva tak raz za rok chorý. Už dva roky nebol liečený antibiotikami. Nemá zväčšenú nosnú mandľu. Dýcha pekne noštekom. Je milý a správne detsky roztopašný. Nie je agresívny.