calendula


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
CALENDULA OFFICINALIS je vhodný na otvorené rany, vredy a pod.,
ktoré sa nehoja, alebo hnisajú.
Podporuje zdravú granuláciu a rýchle hojenie...
(viac sa môžete dozvedieť na víkendovom kurze
Čo dokáže
HOMEOPATIA U VÁS DOMA).

SCLEROSIS MULTIPLEX (ROZTRÚSENÁ SKLERÓZA)

Prišiel mladý, 38-ročný, muž s tým, že nemôže hýbať pravou rukou. Bol kvôli nej vypísaný už druhý týždeň. Diagnostikovaná: sclerosis multiplex. Cítil sa veľmi slabý a vyčerpaný, stále len spal. Rukou nevedel poriadne hýbať, bola znecitlivená a mal v nej pocit mravčenia. Okrem toho mával často sinusitídy, tiež pravostranné so žltým až zeleno-žltým hustým sekrétom.
Bol veľmi zimomravý, teplo mu robilo dobre. Celý problém začal približne pred piatimi rokmi výpadkami v zornom poli pravého oka a slzením a pálením v oku. Po odbere mozgovomiechového moku bolo vyslovené podozrenie na spomínanú diagnózu. Nasadená liečba kortikoidmi mu veľmi zhoršila stav. Cítil sa po nej slabý, bolo mu často nevoľno, nevedel poriadne chodiť, preto sám vysadil lieky. Päť rokov bral len vitamínové doplnky a upravil stravu.
Mal usporiadanú rodinu, dve pomerne malé deti. Bol veľmi citlivý na krivdu. To, na čom mu naozaj záležalo, a vštepoval to aj svojim deťom, bol zmysel pre spravodlivosť a pomoc slabším. Veľmi ho vedelo nahnevať, ak bol svedkom toho, ako niekoho ponižovali alebo sa mu vysmievali, či nejako inak pranierovali. Vždy potreboval ochrániť slabších.
Dostal homeopatický liek v potencii 30 CH jedenkrát týždenne. O 4 – 5 týždňov mal o sebe podať správu. Asi o 5 týždňov sa ozval, že má veľmi nepríjemné akné na tvári. Ani v puberte nemal také hrozné. Dozvedela som sa, že liek bral omylom každý deň. Dostal pokyn, aby akné ničím nenatieral, nevšímal si ho – prejde samo – a má liek brať raz za týždeň.
O ďalšie dva mesiace sa ozval telefonicky, že mu veľmi nepríjemne mravčí celá pravá strana tváre (starý symptóm). Akné už dávno úplne vymizlo. Dostal pokyn úplne vysadiť homeopatický liek a čakať.
Zhruba o šesť mesiacov od prvého vyšetrenia mi volal, že sa má veľmi dobre. Už dva mesiace pracuje. Má veľa sily, organizuje aj nejaké letné aktivity pre deti. Má prosto pocit, že to až preháňa, ale čo je zvláštne, vôbec nepociťuje nejakú únavu alebo slabosť.
Má len jeden problém – asi päť dní má zapálené pravé oko, už si skúšal aj nejaké kvapky, no nezabrali mu.
Celý jeho problém (ústiaci do diagnostikovania sclerosis multiplex) začal pravým okom. Výrazné odporúčanie: Nič do oka nekvapkať, ani neliečiť! Maximálne len aplikovať obklad z prevarenej vody. Problém sám odznie.
Asi za ďalších 6 mesiacov zavolal, že má mierne brnenie pravej strany tváre, s okom už dávno nemá žiaden problém. Zopakovali sme 1 dávku homeopatického lieku 30 CH.
Teraz uplynulo asi dva roky od zahájenia liečby. Má sa dobre a nepociťuje žiadne ťažkosti.