calendula


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
CALENDULA OFFICINALIS je vhodný na otvorené rany, vredy a pod.,
ktoré sa nehoja, alebo hnisajú.
Podporuje zdravú granuláciu a rýchle hojenie...
(viac sa môžete dozvedieť na víkendovom kurze
Čo dokáže
HOMEOPATIA U VÁS DOMA).


PROBLÉMY SO STOLICOU A VYLUČOVANÍM U 2,5 ROČNÉHO DIEŤAŤA

Pred asi dvomi rokmi prišlo malé 2,5-ročné dievčatko. Na vyšetrení bola aj študentka homeopatie, ktorá chcela byť prítomná pri odoberaní môjho prípadu. Keď ju dievčatko zbadalo, okamžite k nej pribehlo, lebo mala notebook, a začalo sa s ňou o počítači baviť. Rozprávalo tak múdro, že sme o chvíľu zabudli na jej vek. Bola veľmi otvorená, vôbec sa nehanbila a mala mimoriadny záujem o počítač, na čo jeho mamka povedala, že na svoj vek ho už vie celkom slušne ovládať. Vzhľadom na svoj vek je veľmi vyspelá.
Keď dieťa odišlo s ockom preč, mamka povedala, že dcérka má veľký problém s kakaním. Úplne odmieta kakať a na 4 – 5 deň  je celkom zapečená. Avšak nemá ani žiadne nutkanie. Stolicu musia z nej potom dostať von rektálnou rúrkou, pričom malá veľmi bojuje a plače. Je to hrozný boj a všetci v rodine sú z toho veľmi nešťastní.
Z anamnézy som sa dozvedela, že keď malo dievčatko asi 1 rok, dostala mama ponuku ísť na dvojmesačnú dobrodružnú cestu do zahraničia. Veľmi váhala, lebo dcérku ešte dojčila, ale manžel ju presvedčil, aby šla. Dcérka ostala s babkou. Hneď, ako mama odišla, malá  prvýkrát v svojom živote akútne ochorela.
Dievčatko má o 14 rokov staršieho súrodenca, ktorý si ju síce doberá a provokuje ju, čo malú veľmi hnevá, ale súrodenca veľmi zbožňuje.
Dostala liek v potencii 200CH. Ale keďže neboli z Košíc a liek som musela objednať zo zahraničia, trochu dlhšie trvalo, kým ho dostali. Dokiaľ im liek prišiel, zúfalá mama mi poslala e-mail, aby som ho čím skôr poslala, lebo malá už prestala aj cikať.
No hneď po prvej dávke lieku začalo dievčatko pekne cikať aj kakať. Po niekoľkých týždňoch opäť začala zadržiavať stolicu, ale stačilo zopakovať dávku lieku a problém sa upravil.
Dnes dievčatko normálne chodí na stolicu, nemá s tým žiadny problém, navštevuje škôlku a, ako mama povedala, „odkedy nemá žiadny problém s kakaním, je omnoho odvážnejšia a uvoľnenejšia“.