calendula


Úvod
Kurzy
Lektor
Fotogaléria
Reakcie pacientov
Zaujímavé prípady
Objednávanie na vyšetrenie
Homeopatické poradkyne
Časopis
Odkazy

Kontakt:
Dr. Jana Kolenová, SAKHom.
0905 503 982 
jana.kolenova@gmail.com
CALENDULA OFFICINALIS je vhodný na otvorené rany, vredy a pod.,
ktoré sa nehoja, alebo hnisajú.
Podporuje zdravú granuláciu a rýchle hojenie...
(viac sa môžete dozvedieť na víkendovom kurze
Čo dokáže
HOMEOPATIA U VÁS DOMA).


7-ROČNÝ CHLAPEC: STAVY ÚZKOSTI A KONDYLÓMY

7-ročný chlapec prišiel s tým, že má po celom tele aj na tvári kondylómy (stopkaté bradavice), ktoré mu začali rásť po očkovaní. Niektoré si odtrhol, no niektoré mu narástli znova.
Počas vyšetrenia vyšlo najavo, že trpí veľkými úzkosťami, že sa všetkého bojí. Za žiadnych okolností nechce byť sám ani minútu; keď príde domov zo školy, drží sa mame za pätami a ona nesmie ísť ani na krok od neho, dokonca ani na nákup, hoci obchod majú veľmi blízko domu. Večer preveruje, či sú naozaj zamknuté dvere a či je mama stále doma. Neprestajne vykrikuje: „Mama, si tu?“ Okrem toho má panický strach zo všetkých zvierat. Aj z mačiek a psov. Keďže bývajú na dedine, je to dosť nepríjemné. Ináč je dosť plachý a vie sa zahrať aj sám. Je veľmi zodpovedný, stará sa o deti v škole. Hlavne v škôlke pomáhal učiteľke s menšími deťmi. Aj teraz, keď deti niečo potrebujú, hneď ide a pomôže im.
Je dosť pohyblivý; hrá futbal a tancuje vo folklórnom súbore.
Stará sa o seba. Géluje si vlasy, vždy si perfektne zladí oblečenie. Ak mu niekto niečo vezme, vie sa veľmi rozzúriť. Nie je agresívny, ale vtedy kričí a veľmi sa hnevá.
Dostal homeopatický liek. V priebehu roka asi 3-krát, vždy po telefonickom hovore.
Kontrola po 9 mesiacoch: kondylómy už nemá. Niektoré si poodtŕhal a niektoré zmizli. Veľmi sa zmenil. Už nie je tak závislý na mame. Mama môže ísť už aj do obchodu a on zostane s babkou. Keď príde zo školy, vezme bicykel a ide s kamarátmi von, čo je úplný zázrak, lebo to nebol schopný pre úzkosť urobiť. Je omnoho odvážnejší, nekontroluje už mamu, nekontroluje už úzkostne, či sú zavreté dvere. Nebojí sa už mačiek. Pred psami má ešte rešpekt, ale už nie tak prehnane.
Stále je na seba dosť citlivý, aj na bolesť, a stále chce byť upravený, ale je to všetko v rámci normy.
Ďalší rok po kontrole je všetko v poriadku, chlapček sa vyvíja dobre, kondylómy stále nemá.